Na czym polega zarządzanie nieruchomościami?
Aktualności

Na czym polega zarządzanie nieruchomościami?

Wynajem nieruchomości to wyjątkowo opłacalny biznes. Inwestując w budynki możesz zyskać stały dochód – kupujesz lub budujesz nieruchomość, wynajmujesz ją najemcom, a pieniądze z czynszu wykorzystujesz na własne cele lub na zakup kolejnych budynków. Brzmi świetnie, prawda? Niestety, nie jest to takie proste, bowiem pojawia się jeszcze cały szereg procesów i działań, które zwie się zarządzaniem nieruchomościami, a to z kolei wymaga pewnej wiedzy oraz pochłania sporo czasu. Na czym polega i w jaki sposób można sobie usprawnić  pracę? Podsuwamy skuteczne rozwiązanie.

Zarządzanie nieruchomościami – czym jest?

Zarządzanie nieruchomościami to wszelkie działania odnoszące się do nadzorowania i obsługi operacji biznesowych, obejmujące nieruchomości komercyjne bądź mieszkaniowe różnego zastosowania. Często zadanie to powierzane jest firmie lub osobie zewnętrznej. Dzięki temu inwestor ma pewność, że wszystkie codzienne operacje związane z jego nieruchomościami, przebiegać będą w sprawny i zgodny z obowiązującymi przepisami sposób.

Prowadzenie generujących dochód nieruchomości na wynajem to proces bardzo złożony, na który składa się wiele pojedynczych czynności i działań, pochodzących z różnych zakresów tematycznych. Do głównych zadań zarządcy nieruchomości należy:

  • bieżące administrowanie nieruchomościami – przygotowanie oraz archiwizowanie wszelkiej dokumentacji, reklamowanie oferty, pozyskiwanie najemców oraz ciągły kontakt z nimi, obsługa spraw finansowych i kadrowych, w tym pobieranie czynszu, prowadzenie ewidencji i przygotowywanie sprawozdań;
  • utrzymywanie budynków w stanie niepogorszonym oraz zgodnie z ich przeznaczeniem – organizowanie prac remontowych i konserwacyjnych, dbanie o obiekt oraz teren wokół niego, także w kwestii zachowania zasad bezpieczeństwa, np. odśnieżając chodnik wokół budynku;
  • reprezentowanie na zewnątrz – spełniając obowiązki w poszczególnych urzędach lub w sądzie (w przypadku ewentualnych sporów);
  • uzasadnione inwestowanie w nieruchomość – planowanie działań mających na celu osiągnięcie korzyści z nieruchomości w przyszłości.

Skuteczne wsparcie w zarządzaniu nieruchomościami

Widzimy więc, jak wieloma sprawami muszą zajmować się zarządcy nieruchomości. Wymaga to nie tylko ogromnej wiedzy, zaangażowania oraz czasu, ale także nakłada na barki dużą odpowiedzialność za powodzenie działań oraz zadowolenie wszystkich stron – zarówno siebie samego, jak i klienta czy najemców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarządców, powstało profesjonalne oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami, które pomaga zautomatyzować wiele prac. Korzystanie z takiego rozwiązania znacznie ułatwia zarządzanie i wykonywanie codziennych operacji.

Mowa o module „Nieruchomości” w enova365. To system dedykowany zarówno osobom i firmom, które same zajmują się zarządzaniem posiadanych nieruchomości, jak również podmiotom zewnętrznym i zarządcom świadczącym pracę na rzecz innych podmiotów – tym bardziej, że moduł ten można w dowolny sposób modyfikować, optymalizując do potrzeb, oczekiwań i możliwości każdego klienta. To skuteczna pomoc, dzięki której zwiększamy ergonomię pracy oraz przy pomocy jednego narzędzia i wielu funkcjonalności sterujemy poszczególnymi działaniami, w ramach efektywnego zarządzania nieruchomościami.

Moduł umożliwia przechowywanie w jednym miejscu kompletu informacji o nieruchomościach, zarządzanie pomiarami, kontrolami czy remontami, przygotowywanie umów oraz innych dokumentów. Rozliczanie najmu odbywa się w trzech krokach, co znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę, jak również minimalizuje ryzyko jakichkolwiek nieprawidłowości. Dodatkowo możliwa jest integracja z pozostałymi modułami enova365, dzięki czemu można kompleksowo zarządzać nieruchomościami i czuwać nad pozostałymi, powiązanymi z tym kwestiami.

Poznaj wszystkie możliwości enova365 w obszarze nieruchomości i zyskaj czas na działania, które rozwinął Twój biznes. Wybór oprogramowania to ogrom korzyści, które mogą stać się Twoim udziałem. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty.